10 טיפים לעיצוב הבית

מזל טוב! רכשתם דירה או בית חדש. קבלו מאיתנו אליכם עשרה טיפים שיש לקחת בחשבון לפני שנכנסים לעצב או לשפץ את הבית בהצלחה ובהנאה!

1. בחנו היטב את מידות המרחבים מהתכנית לאחר הרכישה. העזרו בסרט מדידה ונסו להרגיש את המרחב הפוטנציאלי. פעולה זו תעזור בהבנת הפרופורציות ותקל על עיצוב הבית. בצעו רישום מדויק של כל המדדים בטבלה מסודרת.

2. הבחירה הראשונה בעיצוב הבית היא אריחי הריצוף, משם מתחיל המסע. בחירת הגוון תשפיע על בחירת שאר האלמנטים בבית. 

3. כדאי לבחור קיר מרכזי בבית ולהקדיש לו חשיבה והשקעה. אלמנט זה יכול להיות גולת הכותרת של הבית, ומיד עם פתיחת הדלת תורגש האווירה שניסיתם ליצור.

4. תכננו נכון את המטבח. תשומת לב ומחשבה לתכנון נכון מביאים לתוצאה מיטבית, מרחב תפעולי מרווח ונוח ומראה אסתטי ומסודר. תחשבו על הצרכים שלכם ועל הרגלי הבישול והאירוח שלכם. האם אתם מעדיפים סירים מתחת לכיריים או בתליה מעל, האם אי פונקציונלי עם תאי אחסון ומגירות או כזה שמשמש לישיבה ואכילה בלבד.
מטבח מוקפד יהיה "הלב של הבית" לשם כל המשפחה תמיד תתכנס. 

 

5. דמיינו את האווירה שתירצו ליצור בחדרי השינה. מפתיחת הדלת והכניסה לחדר וכן את רגעי המנוחה עד חדירת קרני השמש המאירים את החדר באור טבעי. תחשבו כיצד להאיר את הבית באור טבעי ולהגדיל את הפתחים עד כמה שניתן. המנעו מלייצר חסימות, כמו למשל למקם את המיטה מול הכניסה לחדר, כדי לא להקטין את החלל.

6. נושא התאורה זה אחד האלמנטים החשובים ביותר. תאורה לבנה הינה קרה ומנוקרת. על-מנת ליצור אווירה נעימה וחמה בבית, בחרו בגוון אור חם - זה ינעים ויגביר תחושה חמימה יותר בבית. 
הוסיפו לחלל הציבורי תאורת אווירה, לדוגמא: לד היקפי בהנמכת תקרה או מנורה עומדת באחת הפינות.

7. שימו לב לשימוש בגוונים עזים לעיצוב הבית: צביעת קיר, כורסא, שיש במטבח, ספה ועוד.. יכולים להעשיר וליצור את הטוויסט בבית. השתמשו בו בעדינות ובחכמה.

8. ישנה המון חשיבות לחדר הרחצה. נסו ליצור הרגשה מרווחת, הימנעו מקירות חוצצים מיותרים ונישות המקטינות את החלל. אם עדיין קיים צורך במחיצות, השתמשו בחומרים עדינים כמו זכוכית או שלבי עץ שלא מכבידים ומשרים מראה פתוח ואוורירי. 

9. כיום בשוק ישנו היצע רחב של חברות המציעות ריהוט פונקציונלי לניצול אופטימלי של חללים. קחו את התכנית של הדירה אתכם למסע הקניות וכך תמנעו מטעויות מיותרות.

10. פריט אומנתי בבית ייתן טאץ׳ מסוגנן וייחודי רק לכם. זה יכול להיות תמונה, ציור, כלי נגינה, פסל או כל דבר שאתם מתחברים אליו. פריט שכזה יעניק לחלל נפח, צבע וסגנון. 

לסיום, פתחו את הראש. היו ממוקדים מחד, אבל תעזו ותלכו עם כל מה שאתם חולמים עליו. עיצוב בית זה אירוע מרגש ונפלא שלא קורה לעיתים תכופות, ולכן אם יש אפשרות, נצלו זאת!

הכי חשוב זה להנות מכל החוויה, הרי אתם מעצבים לעצמכם את הבית.